EP narys J. Olekas: „Gyvi organizmai negali būti patentuojami” - Juozas Olekas
Juozas Olekas

Juozas Olekas

Europos Parlamento narys

Juozas Olekas

Juozas Olekas

Europos Parlamento narys

EP narys J. Olekas: „Gyvi organizmai negali būti patentuojami”

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Europos Parlamentas (EP) Strasbūre balsavo dėl rezoliucijos, kuria EP išreiškia nepalaikymą augalų ir klasikiniais metodais sukurtų biologinių procesų patentavimui. Socialdemokratas J. Olekas pritardamas rezoliucijai plenarinėje sesijoje teigė, jog veislių dalims – genams nebūtų galimybių suteikti patentus.

Europos Parlamentas parengtoje ir patvirtintoje rezoliucijoje teigia, kad jokios augalų ir gyvūnų rūšys, įskaitant ir jų dalis, neturėtų būti patentuojami.

Parlamentaras Juozas Olekas diskusijoje apie biologinių procesų patentavimą pabrėžė, kad šie natūralūs ištekliai negali tapti korporacijų nuosavybė ir būti monopolizuojami, o augalų ar jų veislių dalių patentavimas sukeltų grėsmę saugaus maisto gamybai bei klimato pokyčių valdymui.

Patentuota augalo medžiaga galbūt teikia pranašumo saugaus maisto gamybai, bet patento savininkas gali nesuteikti licencijos tokios medžiagos naudojimui kuriant kitas naujas augalų veisles.

Tokios nuostatos netaikomos suteikiant augalų veislėms teisinę apsaugą, kai jos gali būti naudojamos tolimesnei selekcijai, jas vis tobulinant.

Selekcininkai nenori būti priklausomi nuo patento savininko, kai tai susiję su patentuotu augalu – išradimu.

EP plenarinėje sesijoje Strasbūre sakė socialdemokratas J. Olekas

Europarlamentaras pridūrė, kad tokie gamtiniai ištekliai kaip augalai, gyvūnai ir gyvi organizmai turėtų būti viešai prieinamos žinios, vienodai pasiekiamos tiek paprastiems mokslininkams bei ūkininkams, tiek korporacijoms.

Augalų įvairovės saugaus maisto gamybai ar klimato pokyčiams valdyti, pasak politiko, nepakanka: reikalingi ir naujausi mokslo ir pažangių technologijų pasiekimai.

Šią savaitę Europos Parlamento narys J. Olekas tęsia darbą Strasbūre, plenarinėje sesijoje.

Daugiau naujienų:

Politinių kalinių padėtis Baltarusijoje

Baltarusijos diktatūra naikina laisvai mąstančius žmones. Europos Parlamente šią savaitę aptarėme dramatišką politinių kalinių padėtį Baltarusijoje. Diskutavome, kokių tolesnių veiksmų gali imtis

EP pristatyti Lietuvos dailininkų darbai

Atstovaudamas Lietuvai Europos Parlamente jaučiu pareigą pristatyti Europai Lietuvos kultūrą bei meną. Šįkart surengti parodą Briuselyje, Europos Parlamento rūmuose, pakviečiau mūsų šalies

English version »

Mūsų svetainėje naudojame slapukus

Norėdami tęsti naršymą, patvirtinkite, kad sutinkate su slapukų rinkimu šioje svetainėje.