EP narys J. Olekas pasigedo konkretumo apie išmokas ūkininkams, kelia prioriteniniu klausimu - Juozas Olekas
Juozas Olekas

Juozas Olekas

Europos Parlamento narys

Juozas Olekas

Juozas Olekas

Europos Parlamento narys

EP narys J. Olekas pasigedo konkretumo apie išmokas ūkininkams, kelia prioriteniniu klausimu

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Europos Parlamente (EP) (Briuselis) vyksta Europos Komisijos (EK) deleguotų kandidatų klausymai. Per mažiau nei 2 savaites EP nariai išklausys visus kandidatus tapti EK nariais. Šiandien parlamentarai klausys 6 kandidatų, J. Oleko pagrindiniame Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete į klausimus atsakys Lenkijos deleguotas kandidatas Janusz Wojciechowski (Lenkija).

Šioje komisijoje kai kurie profiliai ir kandidatai kelia klausimų, jie turėtų būti atsakyti nedelsiant, o Lenkijos deleguotas kandidatas turi atkreipti dėmesį į Europos rytų šalyse ūkininkų patiriamą ekonominę nelygybę Sąjungoje, teigė socialdemokratas, EP narys J. Olekas.

Šioje komisijoje kai kurie profiliai ir kandidatai kelia klausimų, jie turėtų būti atsakyti nedelsiant, o Lenkijos deleguotas kandidatas turi atkreipti dėmesį į Europos rytų šalyse ūkininkų patiriamą ekonominę nelygybę, teigė socialdemokratas, EP narys J. Olekas.

„Kai kurie profiliai, kaip „Europos gyvenimo stiliaus apsaugojimas” mums (socialistų ir demokratų grupei EP) kelia klausimų, jie turėtų būti pakeisti. Žinoma, esmė slypi ne profilių pavadinimuose, bet pareigybėse, už ką paskirti komisarai atsakys ir kaip naudos ES biudžetą, iškeltų tikslų pasiekimui.

Šiandien parlamente klausysime Lenkijos deleguoto komisaro Janusz Wojciechowski, kuris turėtų tapti atsakingas už žemės ūkį. Prieš komiteto posėdį pateiktuose atsakymuose raštu pasigedau konkretumo apie nelygias išmokas ūkininkams gyvenantiems skirtingose Europos šalyse, klausimas lieka neatsakytas.

Žemės ūkis besikeičiančioje Europoje užima svarbią poziciją, jis išlieka pragyvenimo, kultūros ir žinių dalinimosi šaltiniu šimtams tūkstančių šeimų Europoje, bet sektorius susiduria su dideliais ir naujais iššūkiais.

Eilę metų Baltijos šalyse gyvenantys ūkininkai gauna neproporcingai mažesnes tiesiogines išmokas nei ūkininkai kitose ES šalyse. Deleguotam komisarui kėlėme ir kelsime šį klausimą, jis, Bendrosios žemės ūkio politikos reformos fone, turėtų būti vienas iš prioritetinių”

teigė socialdemokratas J. Olekas

Europarlamentaras Juozas Olekas taip pat teigė, kad šios kadencijos Komisijoje Europos socialistai ir demokratai užims ypatingai svarbias pozicijas. 28 narių Komisijoje 10 kandidatų – iš Socialistų ir demokratų grupės. Jų tarpe – pirmasis pavaduotojas Frans Timmermans (Nyderlandai), Vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josep Borrell (Ispanija) bei Maroš Šefčovič (Slovakija), pavaduotojas atsakingas už tarpinstitucinius ryšius.

Šią savaitę Europos Parlamente prasidėjo Europos Komisijos deleguotų narių klausymai, jie vyks iki spalio 8-osios. EP narys J. Olekas dalyvaus Janusz Wojciechowski (Lenkija, Žemės ūkis) bei Stella Kyriakides (Kipras, Sveikata) klausymuose.

Daugiau naujienų:

Politinių kalinių padėtis Baltarusijoje

Baltarusijos diktatūra naikina laisvai mąstančius žmones. Europos Parlamente šią savaitę aptarėme dramatišką politinių kalinių padėtį Baltarusijoje. Diskutavome, kokių tolesnių veiksmų gali imtis

EP pristatyti Lietuvos dailininkų darbai

Atstovaudamas Lietuvai Europos Parlamente jaučiu pareigą pristatyti Europai Lietuvos kultūrą bei meną. Šįkart surengti parodą Briuselyje, Europos Parlamento rūmuose, pakviečiau mūsų šalies

English version »

Mūsų svetainėje naudojame slapukus

Norėdami tęsti naršymą, patvirtinkite, kad sutinkate su slapukų rinkimu šioje svetainėje.