J. Olekas: „Po „Brexit“ turime apsaugoti piliečių teises“
Juozas Olekas

Juozas Olekas

Europos Parlamento narys

Juozas Olekas

Juozas Olekas

Europos Parlamento narys

J. Olekas: „Po „Brexit“ turime apsaugoti piliečių teises“

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Kad patvirtintų ES ir Jungtinės Karalystės (JK) susitarimą dėl išstojimo, europarlamentarai siekia garantijų dėl piliečių teisių. Tiek ES, tiek JK turi siekti sumažinti riziką, kad ES piliečiai bus diskriminuojami būsimų darbdavių ar nuomotojų, teigia EP narys Juozas Olekas.

Tiek ES, tiek JK turi siekti sumažinti riziką, kad ES piliečiai bus diskriminuojami būsimų darbdavių ar nuomotojų, teigia EP narys Juozas Olekas.
„Skynews“ nuotrauka

EP turės patvirtinti ES ir JK susitarimą dėl išstojimo paprasta balsavime dalyvaujančių europarlamentarų balsų dauguma. Dėl šio klausimo Parlamentas balsuos po to, kai ratifikavimo procesą parlamente užbaigs britai. Preliminariai balsuoti numatyta sausio 29-ąją. Trečiadienį priimtoje rezoliucijoje (610 balsų už, 29 prieš, 68 susilaikė) europarlamentarai pažymi, kad sprendimas bus priimtas atsižvelgus į piliečių teisių apsaugos garantijas po išstojimo.

Europarlamentarai reiškia susirūpinimą dėl Jungtinėje Karalystėje gyvenančių ES piliečių, kurie iki 2021 m. birželio 30 d. nepateiks paraiškos dėl nuolatinio gyventojo statuso, ir ragina išvengti „nereikalingo netikrumo“. EP nariai ragina britų vyriausybę aiškiai nurodyti, ką ji laiko „pagrįstomis priežastimis“ pateikti prašymą po šio termino. Jie taip pat reiškia nerimą dėl ribotų galimybių ES piliečiams pateikti tokį prašymą.

Europarlamentarai mano, kad papildomo aiškumo suteiktų dokumentas, įrodantis ES piliečio teisę gyventi šalyje po pereinamojo laikotarpio. Toks dokumentas apsaugotų ES piliečius nuo galimos diskriminacijos darbe ar nuomojantis būstą, pažymi europarlamentarai.

EP kviečia visas 27-ias ES šalis ir JK vykdyti informacines kampanijas apie piliečių teises ir jų statuso pokyčius po „Brexit“. Parlamentas taip pat ragina ES valstybes užtikrinti teisinį tikrumą jose gyvenantiems JK piliečiams.

Mes atstovaujame visos ES piliečiams tiek prieš Jungtinei Karalystei išstojant iš sąjungos, tiek po išstojimo. Europos Parlamentas turi apginti jų interesus. 3,2 mln. kitų ES šalių piliečiai šiuo metu gyvena JK ir 1,2 mln. JK piliečių gyvena ES valstybėse. Turime užtikrinti, kad baigiantis pereinamajam laikotarpiui ES ir JK piliečiai galėtų naudotis teisėmis, kurias jie įgijo planuodami tolimesnį gyvenimą, o visų pirma – teises į laisvą judėjimą, kuris tiesiogiai susijęs su vidaus rinkos laisvėmis, ir itin svarbiomis paslaugomis ir profesine kvalifikacija. Sieksime, kad piliečių teisės ir toliau būtų užtikrintos visą jų gyvenimą, o Susitarimo dėl išstojimo nuostatos perkeltos į JK teisę.

Komisija, kuri atsakinga už laisvo judėjimo teisių paisymo užtikrinimą, turi skirti pakankamai išteklių – nei ES, nei JK piliečiai negali būti diskriminuojami. Manau, kad JK turi užtikrinti Nuolatinio gyventojo statuso suteikimo ES piliečiams programos vykdymą. Taip pat, pabrėžiame, kad ES piliečiams gyvenantiems JK turėtų būti išduotas šį leidimą patvirtinantis dokumentas, kuris sumažintų riziką, kad ES piliečiai bus diskriminuojami būsimų darbdavių ar nuomotojų. Europos Sąjunga turi likti atvira JK piliečiams,  jiems turi būti suteikta galimybė toliau laisvai judėti ES. Raginame visas ES valstybes jų teritorijoje gyvenantiems JK piliečiams, kaip ir ankščiau, suteikti balsavimo teises vietos rinkimuose. 

Europos Parlamento narys, socialdemokratas Juozas Olekas

Europarlamentarai apgailestauja dėl Londono pareiškimo, kad laisvas asmenų judėjimas nebebus taikomas po pereinamojo laikotarpio. Jie pabrėžia, kad ateities susitarimas dėl būsimų ES ir JK santykių turėtų apimti ir plataus užmojo nuostatas dėl asmenų judėjimo.

JK gyvena apie 3,2 mln. ES piliečių, o 27-iose ES valstybėse – per 1,2 mln. britų.

Daugiau naujienų:

Politinių kalinių padėtis Baltarusijoje

Baltarusijos diktatūra naikina laisvai mąstančius žmones. Europos Parlamente šią savaitę aptarėme dramatišką politinių kalinių padėtį Baltarusijoje. Diskutavome, kokių tolesnių veiksmų gali imtis

EP pristatyti Lietuvos dailininkų darbai

Atstovaudamas Lietuvai Europos Parlamente jaučiu pareigą pristatyti Europai Lietuvos kultūrą bei meną. Šįkart surengti parodą Briuselyje, Europos Parlamento rūmuose, pakviečiau mūsų šalies

English version »

Mūsų svetainėje naudojame slapukus

Norėdami tęsti naršymą, patvirtinkite, kad sutinkate su slapukų rinkimu šioje svetainėje.