Olekas: „Netoleruosime nelegalaus gyvūnų gabenimo” (plenarinė sesija) - Juozas Olekas
Juozas Olekas

Juozas Olekas

Europos Parlamento narys

Juozas Olekas

Juozas Olekas

Europos Parlamento narys

Olekas: „Netoleruosime nelegalaus gyvūnų gabenimo” (plenarinė sesija)

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Plenarinėje sesijoje Strasbūre Europos Parlamento nariai diskutuoja apie gyvūnų gerovę ir jų gabenimo į trečiąsias šalis sąlygas. Diskusija įvyko po lapkritį juodojoje jūroje įvykusios avarijos, paskendus beveik 15 tūkstančių gyvų avių. Svarbiausiais akcentais tapti turi konsensuso tarp deramų gyvūnų gabenimo sąlygų bei geografinės monopolijos išvengimo radimas, sesijoje teigė socialdemokratas Juozas Olekas.

J. Olekas Europos Parlamento plenarinėje sesijoje strasbūre kreipėsi į Parlamentą dėl gyvūnų gerovės ir jų transportavimo sąlygų į trečiąsias šalis
J. Olekas Europos Parlamento plenarinėje sesijoje strasbūre kreipėsi į Parlamentą dėl gyvūnų gerovės ir jų transportavimo sąlygų į trečiąsias šalis

Diskusijoje su Suomijai atstovaujančia Europos reikalų ministre Tytti Tuppurainen, atstovaujančia Tarybai, ir Sveikatos ir maisto saugos eurokomisare Stella Kyriakides daugiausia dėmesio buvo skiriama veiksmams, kurių reikia imtis tiek bendrijos, tiek nacionaliniais lygmenimis, siekiant pagerinti gabenamų gyvūnų saugą ir gerovę.

Parlamento svarstymas įvyko po lapkričio 24-ąją įvykusios avarijos, kai netoli Rumunijos Midijos uosto sudužo krovininis laivas, plaukiantis į Saudo Arabiją, paskandinęs beveik visas 14 600 gabentų avių.

Gyvūnų gerovė yra Europai aktualus prioritetas ir svarbus dėmuo bendrijos eksporto struktūroje, todėl paskutinieji įvykiai juodojoje jūroje verčia veiksmų imtis nedelsiant. Negalime apsiriboti griežtu ir nepraktišku, ES ūkininkų interesus pažeidžiančiu, problemos sprendimu.

Paprastai daugiausia žalos gyvūnų gerovei kelia ne pati kelionė, bet jos neigiami aspektai – ekstremali temperatūra, maisto, vandens bei poilsio stoka. Gali atrodyti, kad mažesnis atstumas tarp gamybos ir skerdimo vietų sutrumpintų transportavimo laiką ir pagerintų sąlygas, tačiau taip pat tai sudarytų geografinę monopoliją, kuri prieštarautų laisvosios rinkos principams, kai ūkininkas neturėtų kito pasirinkimo, kaip likti vienos skerdyklos klientu.

Turime imtis suderinto bei horizontalaus požiūrio į problemą, kuris ne tik sutelktų dėmesį į standartų laikymosi kontroliavimą, bet ir apimtų kitas sritis, kaip ES pasienio punktų įrengimas ir procedūrų juose. Nelegalus gyvūnų transportavimas ir netinkamo elgesio atvejai negali būti toleruojami, jiems turi būti taikomos veiksmingos sankcijos, kurios atgrasintų eksportuotojus nuo tokių žalingų praktikų.

plenarinėje sesijoje į Parlamentą kreipėsi socialdemokratas Juozas Olekas

2019-ųjų vasarį Europos Parlamentas paragino ES valstybes nares užtikrinti geresnę gabenamų gyvūnų priežiūrą. Rezoliucijoje EP nariai kritikavo prastas jūrų transporto sąlygas ir paragino šalių narių vyriausybes sustiprinti patikrinimus, užtikrinti tinkamą laivų priežiūrą ir pritaikyti uostus atsižvelgiant į gyvūnų gerovės reikalavimus.

EP nariai taip pat primygtinai reikalavo, kad gyvų gyvūnų gabenimas į šias šalis turėtų būti uždraustas, jei transporto standartai ne ES šalyse nėra suderinti su ES standartais ir nėra tinkamai vykdomi.

Daugiau naujienų:

Pranešimas Europos Parlamento nariams

Prieš dvejus metus, rugpjūčio 9 dieną, Baltarusijoje įvyko suklastoti prezidento rinkimai. Po jų prasidėjo Baltarusijos piliečių pasipriešinimas diktatūrai. Žmonės tikėjosi pokyčių, noriai

Susitikimas su Svetlana Tichanovskaja

Savaitgalį teko dalyvauti susitikime su Baltarusijos opozicijos lydere Svetlana Tichanovskaja ir jos bendražygiais. Kalbėjomės apie sunkėjančią opozicijos ir apskritai demokratinės visuomenės padėtį

English version »

Mūsų svetainėje naudojame slapukus

Norėdami tęsti naršymą, patvirtinkite, kad sutinkate su slapukų rinkimu šioje svetainėje.