Olekas: „Žaliasis susitarimas be socialinės krypties - neįmanomas” - Juozas Olekas
Juozas Olekas

Juozas Olekas

Europos Parlamento narys

Juozas Olekas

Juozas Olekas

Europos Parlamento narys

Olekas: „Žaliasis susitarimas be socialinės krypties – neįmanomas”

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Europos Parlamentas septintąją 2020-ųjų savaitę dirba Strasbūre, plenarinėje sesijoje. Pradedant šios savaitės sesiją, socialdemokratas Juozas Olekas kreipėsi į Europos Parlamento narius. Žaliojo susitarimo neįgyvendinsime, jei žemdirbiai toliau skirtingose ES šalyse už tą patį darbą gaus skirtingą atlygį, sako EP narys J. Olekas.

Europos Parlamentas septintąją 2020-ųjų savaitę dirba Stasbūre, plenarinėje sesijoje. Pradedant šios savaitės sesiją, socialdemokratas Juozas Olekas kreipėsi į kolegas Europos Parlamento narius. Žaliojo susitarimo neįgyvendinsime, jei žemdirbiai skirtingose ES šalyse už tą patį darbą gaus skirtingą atlygį, sako EP narys J. Olekas.
Juozas OLEKAS in the EP in Strasbourg

Europos Komisijos paskelbtas Europos žaliasis kursas sulaukė stipraus europarlamentarų palaikymo. Priimtoje rezoliucijoje jie palankiai vertina ES planą iki 2050 m. tapti klimato požiūriu neutralia ir siūlo teisiškai įsipareigoti iki 2030 m. šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakas sumažinti 55 proc. palyginti su 1990 m. lygiu (Europos Komisija siūlo 50-55 proc.). Europos Parlamento Socialistai ir demokratai Žaliajame susitarime įžvelgia daugiau nei ekologinę žalėjimo perspektyvą. Su kintančiomis aplinkybėmis ir didėjančiu dėmesiu aplinkos apsaugai negali būti pamirštos ir socialinė bei ekonominė kryptys.

Šiuo metu aktyviai diskutuojame apie Europos Žaliąjį kursą – ES augimo strategiją, kuri turi ne tik neutralizuoti mūsų poveikį klimatui, ir sustiprinti aplinkos ir bioįvairovės apsaugą, bet ir užtikrinti Europos žmonių gerovę. 

Bendroji žemės ūkio politika, kaip esminė Naujojo žaliojo kurso dalis, taip pat turės siekti didesnio aplinkosauginio, ekonominio ir socialinio tvarumo. Tai reiškia, kad ji turės stiprius aplinkosauginį ir bioekonominį aspektus, tačiau drauge turės skatinti gyvybingų kaimo vietovių vystymąsi, užtikrindama teisingas pajamas ūkininkams ir kaimo gyventojams. Tačiau socialinio ir ekonominio tvarumo, būtinų Žaliojo kurso sėkmei, mes nepasieksime, jei žemdirbiai skirtingose ES šalyse ir toliau už tą patį darbą gaus skirtingą atlygį.

Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse žemdirbiai, dirbantys pagal tuos pačius reikalavimus, užtikrinantys aukštus maisto saugos ir kokybės, aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės standartus, vis dar gauna tiesiogines išmokas, kur kas mažesnes už Europos Sąjungos vidurkį. Naujasis žaliasis kursas yra istorinė galimybė.

Siekiant išsaugoti mūsų planetą ir mūsų vaikų ir anūkų ateitį mes privalome užtikrinti ir teisingumą, lygias ir sąžiningas galimybes visiems Europos žemdirbiams – taip pat ir vienodai teisingas tiesiogines išmokas

Europos Parlamento narys, socialdemokratas Juozas Olekas

Visi sektoriai turi daugiau vartoti atsinaujinančiųjų išteklių energijos ir palaipsniui atsisakyti iškastinio kuro, pažymi EP. Jo nariai pritaria ketinimui įtraukti jūrų transportą į apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemą, taip pat mažinti aviacijai skirtų nemokamų taršos leidimų skaičių. Kartu siūloma dar labiau skatinti netaršių transporto priemonių naudojimą, plėsti elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą ir remti netaršaus viešojo transporto plėtrą miestuose. Savo ruožtu raginama didinti investicijas į ES geležinkelių tinklus, kad daugiau žmonių keliautų traukiniais.

Daugiau naujienų:

English version »

prenumeruokite

Naujienas apie veiklą Europos Parlamente

Mūsų svetainėje naudojame slapukus

Norėdami tęsti naršymą, patvirtinkite, kad sutinkate su slapukų rinkimu šioje svetainėje.